رواندا

روآندا ( Rwanda )
پایتخت: كيگالي

زبان رسمی: فرانسوي و كينياروآندايي (هر دو رسمي)
نوع حکومت: ‌جمهوري

واحد پول: فرانک روآندا (Rwanda Franc)

 

شاید باور نکنید :

کشور آفریقائی رواندا (Rwanda) تمیزترین کشور دنیاست. از سوئیس هم تمیزتر است. انداختن زباله جریمه سنگینی دارد که هیچ ، اگر به این کشور سفر میکنید مواظب باشید؛ ورود هرگونه فویل و یا کیسه پلاستیکی ممنوع است و در فرودگاه باید تحویل دهید و بجایش کیسه کاغذی بخرید . پلاستیکهای ضبط شده در کارگاهی بازیافت میشوند . در مدارس درس محیط زیست داده میشود و هر آخر هفته برنامه ذرختکاری وجود دارد که بیشتر مردم در آن شرکت میکنند .
جمهوری رواندا کشور کوچکی در مرکز قاره آفریقا است، که پایتخت ان کیگالی است. کشور رواندا بسیار سرسبز می باشد که آب و هوای استوایی دارد و در منطقه دریاچه‌ های بزرگ آفریقا واقع شده است.

رواندا
اگر از دوستداران طبیعت هستید، رواندا یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای شما است. این کشور که با نام کشور هزار تپه شناخته می‌شود، چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز طبیعی و باغ‌های مشهور چای دارد. رواندا پر از شگفتی‌های طبیعی است. یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های این کشور، پارک ملی آتشفشان‌ها است که مأمن میمون‌های طلایی و نیمی از گوریل‌های دنیا است. با استفاده از تورهای لوکس سافاری در دل طبیعت می‌توانید حیات وحش منحصربه‌فرد این کشور را از نزدیک تماشا کنید.
پارک ملی جنگل Nyungwe، بزرگ‌ترین کوهستان جنگلی آفریقا است که از بیش از یک چهارم گونه‌های پستانداران آفریقایی میزبانی می‌کند. پایتخت رواندا، شهر کیگالی (Kigali) امکانات اقامتی متعددی از هتل‌های لوکس ۵ ستاره تا اقامتگاه‌های ارزان دارد و میزبان پارک‌های ملی و موزه‌های مختلف است.

رواندا

 

 

زمان مناسب برای سفر به رواندا:

در فصل‌های بهار، پاییز و زمستان، به دلیل بارندگی، احتمال تماشای گوریل‌ها کاهش پیدا می‌کند اگر می‌خواهید حیات وحش رواندا را ببینید، تابستان بهترین فصل است.

رواندا

وضعیت اقتصادی
رواندا یک کشور منابع طبیعی است و عمدتا اقتصاد در بخش کشاورزی، امرار معاش کشاورزان محلی با استفاده از ابزار ساده است.رشد محصولات کشور شامل قهوه، چای، گاو چشم، موز، لوبیا، ذرت خوشه ای و سیب زمینی میباشد. قهوه و چای از محصولات عمده پول نقد برای صادرات است.محصولات تولیدی شامل سیمان، محصولات کشاورزی، نوشابه در مقیاس کوچک، صابون، مبلمان، کفش، محصولات پلاستیک، پارچه و سیگار است.گردشگری یکی از رشد منابع اقتصادی میباشد.

رواندا