سنگال

نام كشور: جمهوري سنگال

پايتخت: داكار

نوع حكومت: جمهوري (Republic of Senegal)

شهرهای مهم: دیوربل، فاتیک، کاولاک، کولدا، لوگا، سن لوئیس، تامباکوندا و تیس

زبان و خط رسمي: فرانسوي و خط لاتين (زبان رسمی این کشور فرانسه و خط آن لاتین است اما لهجه  بومی ولوف و پولار در سنگال رواج دارد.

مساحت: ۱۸۶۷۲۳ كيلو متر مربع

واحد پول: فرانك سي اف آي(XOF)

دين رسمی: اسلام ( بيش از ۹۰ درصد مردم اين كشور مسلمان حنبلي مذهب هستند)

جمعيت: بيش از ۱۳ ميليون نفر

جمهوری سنگال کشوری است در غرب آفریقا. پایتخت آن داکار است. اگرچه سنگال نه کشور پنهاوری است و نه موقعیتی راهبردی دارد، با این حال نقش برجسته‌ای در سیاست قاره آفریقا بازی می‌کند.

داکار
آب و هوا
سنگال سرزمین کم ارتفاعی است که بخش اعظم آن را علفزارهای ساوان و استپ می‌پوشاند. آب و هوای این سرزمین در سواحل و نواحی مرتفع معتدل ولی در استپ‌ها گرم و خشک است. بلندترین نقطه سنگال در منطقه «نپن دیاخا» حدود ۵۸۱ متر ارتفاع دارد. شمال و شمال شرق این کشور به خاطر نزدیکی با صحرای بزرگ آفریقا نیمه بیابانی است و آب و هوایی گرم و خشک دارد. جنوب غرب سنگال نیز نواحی جنگلی دارد و آب و هوایش گرم و مرطوب است.
سفر به داکار پایتخت سنگال

داکار

سفر به سنگال تجربه‌ای فراموش نشدنی است. این کشور مملو از مناظر طبیعی زیبا و بکر است. پارک‌هایی طبیعی که بسیاری از گونه‌های پرندگان و پستانداران بزرگ در آن یافت می‌شود و سواحل زیبایی که در کنار آنها انبوهی از گیاهان مختلف رشد کرده است، همگی از جاذبه‌های گردشگری این کشور هستند و آن را به مقصدی مناسب برای گردشگران تبدیل کرده‌اند.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از وبسایت «یوروتل گروپ»، دوران استعمار تأثیر زیادی در فرهنگ بومی این کشور داشته که یکی از برجسته‌ترین آنها استفاده از زبان فرانسوی به عنوان زبان رسمی است. اکنون بیش از ۵۰ سال از استقلال سنگال می‌گذرد و صنعت گردشگری به خوبی در این کشور رشد کرده است.

گردش روزانه در پایتخت سنگال می‌تواند بسیار ماجراجویانه و فوق‌العاده باشد. با ما در این سفر فوق‌العاده همراه باشید.

داکار

این شهر به عنوان دروازه‌ سنگال و به طور کلی غرب آفریقا محسوب می‌شود. در این شهر فوق‌العاده که در کنار دریا قرار گرفته است می‌توانید از جاذبه‌های مهم گردشگری مانند میدان استقلال، روستاهای صنعتگران و سواحل شنی بازدید کنید.

 

بازدید از دریاچه صورتی در امبورو

دریاچه صورتی در امبورو

دریاچه رتبا که به دلیل رنگ خاصش دریاچه صورتی نیز نامیده می‌شود، یکی از مناظر افسانه ای برای گردشگران سنگال است.

 

سن لوئی

سن لوئی

شهر سن لوئی در ۲۵۰ کیلومتری شهر داکار واقع شده است و یکی از قدیمی‌ترین مستعمرات فرانسه در آفریقا محسوب می‌شود. امروزه این شهر پنجمین شهر پر جمعیت سنگال به شمار می‌رود.
پیشنهاد می‌کنیم در مسیر سفر به سن لوئی در زیباترین بیابان شنی منطقه توقف کنید و از طبیعت زیبای سنگال لذت ببرید.

پارک ملی پرندگان جوج

چند کیلومتر بالاتر به پارک ملی پرندگان جوج می‌رسیم که در فهرست میراث جهانی سازمان ملل قرار دارد. در این منطقه می‌توانید روستاهای کوچکی را نیز در کنار رودخانه مشاهده کنید.

 

طوبی و امبودین

طوبی و امبودین

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری محبوب سنگال شهر مذهبی طوبی است که یکی از بزرگترین مساجد غرب آفریقا را در خود جای داده است.
همچنین پیشنهاد می‌کنیم شبی را در یکی از روستاهای کوچک ساحلی امبودین یا انگاسوبیل بگذرانید، جایی که شاعر و فیلسوف مشهور سنگال، لئوپولد سدار سنگور، در آن زندگی می‌کرده است.

طوبی و امبودین

بازدید از شهر داکار لحظات به یاد ماندنی برای شما خواهد ساخت.